Hakkımızda

            Gaziantep’in yemek kültürü gerek Türkiye’de gerekse dünyada oldukça bilinir. Bu yemek kültürünün oluşmasında coğrafyanın sunduğu lezzetlerin yanı sıra yöre insanlarının becerileri de vardır. Lezzetin ve insanlarının becerilerinin birleşmesiyle Gaziantep yöresi;baharatlar, salçalar, kuru yemişler ve bakliyat ürünleri konusunda ön plana çıkar. Hancı Gıda, bu eşsiz lezzetleri barındıran Gaziantep yöresinden sofralarınızın lezzetini artırmak amacıyla müşteri memnuniyetini önceleyen bir hizmet sunar.

Hancı Gıda’daki Yöresel Ürünler

Hancı Gıda’da birçok yöresel ürüne ulaşmanız mümkündür. Bu ürünlere daha kolay ve pratik bir şekilde ulaşmanız için birtakım kategoriler oluşturulmuştur.
  • Şekerlemeler: İçerisinde ezmeler, pekmezler, pasta malzemeleri, lokum ve çikolatanın yer aldığı bu kategoride fındık ve fıstık ezmeleri, organik pekmez ve tahin, pasta süsleme malzemeleri, meyveli lokumlar ve çakıltaşlı çikolatalara ulaşılabilir.
  • Baharatlar: İçerisinde Gaziantep yöresinde üretilmiş köftelik baharat, karışım tavuk baharatı, çemen baharatı, pizza baharatı, Osmanlı baharatı gibi aradığınız birçok baharata ulaşabilirsiniz.
  • Kurutulmuş Gıda: Kurutulmuş meyveler ve sebzeler Gaziantep yöresinin vazgeçilmezleri arasındadır. Defne yaprağı, kuşburnu kurusu gibi çay gibi demleyeceğiniz ürünlerin yanı sıra meyve kuruları da yer alır. Özellikle Gaziantep yöresinde oldukça yaygın olan patlıcan, biber ve kabak kurusu dolmalık yapılması amacıyla satılır.
  • Kahveler: Türk kültürünün vazgeçilmez kahveleri kavrulma biçimlerine göre ayrı ayrı satılır. Türk kahvesinin yanı sıra fıstıklı kahve, fındıklı kahve gibi farklı tatlar da bu kategoride yer alır. Osmanlı kahvesi, dibek kahvesi, menengiç kahvesi yine bu kategoriden taze ve doğal bir biçimde ulaşılabilir.
  • Çay: Türkiye’de ve dünyada demlenme biçimlerine göre farklılık gösteren birçok çay bu kategoride yer alır. Bu kategori içinde yerli, bitkisel ve ithal çaylara ulaşılabilir.
  • Kuruyemiş: Yörenin vazgeçilmezi kuruyemişlere bu kategoriden ulaşabilirsiniz. Kuru incir, antep fıstığı, fındık, badem, dut kurusu, kaju, kelebek ceviz, kabak çekirdeği, üzüm gibi birçok kuruyemişi doğal ve taze bir şekilde satın alabilirsiniz.
  • Bakliyat:İçerisinde yöreye ait bakliyat ürünlerini içeren bu kategoride Antep’e özel siyah mercimek, kuru fasulye, mahlep, tarçın ve buğday gibi bakliyatlara ulaşabilirsiniz.
  • Salçalar: Gaziantep yöresinin vazgeçilmezi salçalardır. Gerek acı biberden gerekse tatlı biberden yapılmış salçalar ve domates salçaları kategori içinde mevcuttur. Bunun yanı sıra karışık salçalar da yer alır.

Hancı Gıda, kaliteli ve taze yöresel ürünleri ile sofralarınızı tatlandırmak ve zenginleştirmek üzere titizlikle çalışır. Gaziantep yöresinin tatlarını Hancı Gıda ile evinize taşıyabilirsiniz.

Yükleniyor...