0

Saf Üzümle Yapılan Organik Pestil 5 kg

Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderi
Taksitli Alışveriş

Üzüm pestili ana maddesi olarak yaş üzüm kullanılmakta olup kara ve kırmızı üzümlerin toplanarak tanelerinin çöplerinden ayrılması ile ilk aşama yapılmaktadır. Sonrasında çöplerinden ayrılan bu üzümler geniş ve büyük bir kazana ki genellikle bu kazan don kazanı olarak da bilinmektedir, konularak kaynatılır. Ardından kazanda kaynayan üzümler özel süzeklerden süzülerek toplanır. Süzülen kazanın içine un ve nişasta konulur. Büyük bir kepçe yardımı ile sürekli karıştırılarak kıvamını buluncaya kadar karıştırma işlemine devam edilmektedir. Sonrasında ise düz ve güneş gören bir alana bu kazandaki karışım dökülerek, serilmektedir.

 

Mutlaka ince tabaka şeklinde dökülmesi gereken bu karşımlar için özel bezler üzerine yayılmalıdır. Güneş ışığında yavaş yavaş kurutulduktan sona bu özel bezlerin arka tarafları suyla ıslatılır ve artık üzüm pestili şeklini alan yemiş bezden soyulmak sureti ile soyulmaktadır. Soyulan uzun pestiller daha sonra makas yardımı ile kare şeklinde parçalar olarak kesilmektedir. Pestilin altlarına yapışmaması için nişasta unu serpilerek katlanmakta ve kutulara yerleştirilmektedir. Ülkemizde özellikle Gaziantep'te ve çevre bölgelerde bu özel karışım, sevilerek ceviz, fındık, fıstık ile sarılarak tüketilmektedir. 

 

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 17:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.