İri Limon Tuzu 25 kG

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Limon tuzu, günümüzde hemen hemen her mutfakta kullanılan ve birçok yiyeceğin lezzetinin kat kat artmasına yarayan muhteşem malzemelerden biridir. Sadece ülkemizde değil tim dünyada oldukça yaygın olarak kullanılan limon tuzu bazı yemeklerde olmazsa olmazlardan olduğu için bu tuz her mutfakta olmalıdır. Limon tuzu tabi ki normal tuza göre oldukça büyük taneler halindedir. Şeffaf bir yapısı olan limon tuzunun tadı oldukça ekşidir. Hatta ekşi seven insanlar limon tuzunu direk olarak yerler.Limon tuzunun kimyadaki adı aslında gerçekteki adı ile hiç alakasızdır. Sitrik asit olarak kimyada bilinen bu maddenin insan sağlığında doz aşımı yapılmadığı sürece herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Dünyada farklı farklı kullanım alanları olan limon  tuzunun en büyük kullanım alanı tabi ki gıda sektörüdür. Birçok yiyeceğin içerisinde kullanılan limon tuzu, günümüzde bol bulunduğu için maddi olarak ta kişilerde çok büyük etkilere neden olmaz. Limon tuzu kimi zaman mutfakta kullanılsa da bazen temizlikte de kullanılmakta olan bir maddedir. Bu nedenle limon tuzunu sadece temizlikle sınırlandırmamak gerekmektedir. Limon tuzu, yakın geçmişlerde birçok araştırmacı ülkede sağlığa zararlı olduğu konusunda tartışmalara neden olsa da bu durum aşırıya kaçılmadığı sürece kişilerde çok büyük problemlere neden olmadığı kanısına varılmıştır. Bu nedenle sizlerde belli ölçülerde yemekleriniz içerisinde tüketebilirsiniz. Özellikle kansere yol açtığı söylenen bu tuzun yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda insanlarda kesilikle kansere neden olabilecek bir madde olmadığı da ortaya çıkarılmıştır.

Limon tuzu bazen kişilerde zararlı etkilerin meydana gelmesine neden olabilmektedir .Bu durum aslında kişinin alerji hastalıkları ile doğrudan alakalıdır.

Bazı kişiler limon tuzunu tükettiklerinde çok hızlı bir şekilde vücutları reaksiyona girerek kişilerde alerji belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu nedenle sizlerde eğer daha önce hayatınızda limon tuzu tüketmediyseniz kesinlikle limon tuzunu yemeden önce gerekli alerji testlerinizi yaptırınız. Böylece bu gibi alerjik sorunlar ile karşılaşma durumu son derece azaltılabilir. Bunun yanında bazen mide hastalıkları olan kişilerde de limon tuzu olumsuz etkilere neden olabilmektedir. Bu durumda eğer midenizde de problemler var ise öncelikle doktorunuza danışmanız sağlığınız açısından son derece önemlidir. Bu durumun en önemli nedeni ise tabi ki asit açısından son derece yoğun olan limon tuzunun mide asit seviyesini değiştirmesidir. Limon tuzunun bir tanesi bile midede ki asit seviyesini değiştirmektedir. Limon tuzu aslında birçok kişi tarafından doğal bir madde olarak bilinse de aslında limon tuzu sonradan mısır ve nişastanın ayrıştırılması ile elde edilen bir maddedir. Birçok insan bu maddeyi doğal olduğu için kullanmaktadır. Bu yanlış bilginin direk olarak düzeltilmesi çok daha sağlıklı olacaktır.

Limon tuzu, birçok araştırmalara rağmen henüz sağlıklı ya da sağlıksız olduğuna net bir karar verilemese de geçmiş zamanlardan beri insanların çokça kullanmaları sonucunda bu güne kadar kimse de limon tuzundan kaynaklanan büyük olumsuzluklar görülmemiştir. Bu nedenle insanlar bilimsel araştırmalar yerine asıl hayattaki etkilerine bakılarak kullanılan bir üründür. Özellikle maddi olarak ta oldukça uygun olan bu maddeyi insanlar bu nedenle de kullanmaktadır. Limon tuzu, birçok deterjandan daha büyük etkiler göstererek mükemmel bir temizlik ortaya çıkararak kullanım alanlarını genişletmiştir.

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 17:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...